Jak zapewnić sobie prywatność w mieszkaniu na parterze przy pomocy osłon okiennych?

realizacja warszawa żaluzje

Parter jest specyficznym miejscem, jeśli chodzi o mieszkanie. Zadomowienie się na najniższych kondygnacjach jest dobre dla osób starszych, gdyż nie wymaga ono chodzenia po schodach lub jeżdżenia windą i dźwigania ciężkich zakupów na wysokie piętro w bloku. Niestety mieszkańcy parterów zazwyczaj narażeni są na brak prywatności, ze względu na łatwy dostęp do okien - ciekawskie spojrzenia przechodniów często goszczą we wnętrzach parterowych mieszkań. W dzisiejszym tekście opowiemy sobie, w jaki sposób zasłonić okna na parterze, aby skutecznie zachować prywatność, a przy tym nie ograniczać nasłonecznienia.

Żaluzje na wymiar z regulacją kąta zasłonienia

Jednym z ciekawszych sposobów na zwiększenie prywatności w mieszkaniu na parterze są żaluzje na wymiar. Wiele osób wybiera je z tego względu, że oferują możliwość dowolnej regulacji, dostosowanej do aktualnych potrzeb. Można je zasłonić całkowicie, ustawić pod odpowiednim kątem tak, aby uniknąć niechcianych spojrzeń, wpuszczając przy tym światło do środka lub całkowicie zwinąć, zupełnie odsłaniając okienną szybę.

Rolety na zamówienie do każdej aranżacji

Rolety na zamówienie to niewątpliwie najpowszechniejszy sposób na zasłanianie okien. Wybór tego typu osłony jest spory, już sama kategoria dzieli się bowiem na zewnętrzną i wewnętrzną. Te zewnętrzne często są dostępne wraz z funkcjąrealizacja warszawa żaluzje antywłamaniową. Świetnie chronią nie tylko przed wzrokiem przechodniów, ale dodatkowo stanowią doskonałe zabezpieczenie mienia podczas dłuższego wyjazdu, gdy dom pozostaje bez swoich mieszkańców. Wybór rolet na zamówienie montowanych po wewnętrznej stronie okna umożliwia dobór materiału, z którego zostaną one wykonane. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nie tylko nad barwą, ale także nad stopniem zacienienia oraz transparentnością. Stosunkowo niska cena i łatwy montaż to zalety, dzięki którym rolety są aktualnie najczęściej wybieranym sposobem na zwiększenie prywatności na parterze. Rolety zaciemniające na wymiar można zamówić do każdej, nawet nietypowej wielkości okien. Szeroka oferta umożliwia wybór rolet, w tym tych z funkcją dzień/noc czy przesuwnych od dołu z dopasowaną grubością materiału.

Zwijane plisy okienne na wymiar

Ostatnimi czasy rekordy popularności biją także plisy na wymiar. Ich nietypowa konstrukcja umożliwia dopasowanie do każdego wymiaru okna. Można je stosować również w oknach dachowych, które montowane są pod sporym kątem - dzięki temu plisy mają przewagę nad zasłonami, parawanami, klasycznymi roletami i innego typu osłonami okien. Największym atutem tego rozwiązania jest swobodna możliwość dopasowania zacienienia. Przy pomocy plis parterowe okno można zasłonić na wiele sposobów, tak aby uchronić się przed niechcianymi spojrzeniami przechodniów, nie tracąc przy tym naturalnego światła. Umożliwia to nietypowa konstrukcja, która pozwala zasłonić wybrany fragment okna. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne i funkcjonalne w użytkowaniu.
Możliwości zasłonienia okien jest naprawdę multum. Coraz częściej w wielu domach pojawiają się lustra weneckie czy barwne witraże, wpasowujące się w aranżację. Niektórzy do zasłaniania okien wykorzystują nawet roślinność. Nie sprawdza się ona dobrze na tle przeznaczonych do tego produktów, jednak w pewnym stopniu może stanowić chwilowe rozwiązanie. Wybierając rośliny zdolne do oczyszczania powietrza, takie jak paprotka czy fikus, można w niewielkim stopniu uchronić się od obcych spojrzeń, ale również pozbyć się alergenów i skutecznie nawilżyć domowe powietrze. Warto jednak skorzystać ze sprawdzonych i skutecznych rozwiązań. Zastanawiasz się, czy znajdziesz odpowiednie dla siebie produkty? Wiele firm oferuje żaluzje, rolety i plisy na wymiar, dlatego nawet nietypowy rozmiar okien nie stanowi żadnej przeszkody!